Opera in Love we Wrześni

0

Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble wystąpiła dziś we Wrzesińskim Ośrodku Kultury z programem „Opera in Love”. Koncert poprowadziła Martyna Witkowska (Wrocław), na fortepianie zagrała Monika Kruk (Wrocław), a umiejętności wokalne zaprezentowali: Agnieszka Drożdżewska (Wrocław), Barbara Spitzer (Wiedeń), Anna Wilczyńska (Wrocław), Izabela Strzelecka (Wrocław) oraz Ivo Michl (Praga).

Występ okazał się znakomity. Zdumiewał nie tylko wokalny talent artystów, ale też ich gra sceniczna oraz prezencja. Mimiką oraz ruchem ciała oddawali emocje odgrywanych postaci; czuć było między nimi chemię.

Repertuar poważny przeplatał się z lekkim i humorystycznym. Barbara Spitzer zaprezentowała słynną arię „ze śmiechem” Adeli z „Zemsty nietoperza” Johanna Straussa syna, a wraz z Anną Wilczyńską wykonała „Miau, miau, miau”, czyli duet Gioacchino Rossiniego ze zbioru „Grzechy starości”. Przyodziane w kocie uszka zdawały się dobrze bawić, goniąc się po scenie czy symulując kocią toaletę. Nie zabrakło pieśni z „Carmen” Georgesa Bizeta z Izabelą Strzelecką w roli Carmen oraz Ivo Michlem w roli torreadora Escamillo.

Publiczność wzniosła owacje na stojąco, zarówno bezpośrednio po samym występie, jak i po bisie. Artyści przyznali, że uwielbiają docierać ze swoim repertuarem do małych i dużych miast i że niezwykle ważne jest dla nich obcowanie z energią słuchaczy. Ciepło wypowiadali się o organizatorach, Wrześni i tutejszej publice. Wszyscy słuchacze, z którymi udało się nam porozmawiać, jednogłośnie mówili: koncert był znakomity i oby takich jak najwięcej.

Grupę Sonori Ensemble na Facebooku znajdziecie tutaj. Po więcej informacji zapraszamy do najbliższego numeru „Gazety Radia Września” oraz do wysłuchania na naszej antenie.

Anna Tess Gołębiowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię