Ostre strzelanie w Opatówku. O krok od śmierci! (wideo)

28
-Reklama 3-
-Reklama 4-

Mieszkańcy Opatówka (tzw. Opatówko Olędry, koło Psar Małych) w niedzielę o mało nie stracili życia. W rannych godzinach na domy spadły pociski. Mieszkańcy uciekali w popłochu do domów.
Od rana na strzelnicy myśliwskiej w Podstolicach odbywało się strzelanie. Snajperzy strzelali w kierunku części Opatówka zwanej Opatówkiem za lasem. Spora część amunicji lądowała w ścianach domów oraz na posesjach.
Na miejscu interweniowała policja. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy funkcjonariusze zarekwirowali około sto sztuk broni. Policja wszczęła postępowanie w sprawie narażenia utraty zdrowia i życia mieszkańców.

 

 

-Reklama 5-

Dodaj komentarz

28 komentarzy do "Ostre strzelanie w Opatówku. O krok od śmierci! (wideo)"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Mariusz
Gość

Co za niedojda pisała ten artykuł? Jacy snajperzy? Ta sama co wybudowała dom przy strzelnicy i wymysla jak tu się pozbyć wystrzałów i filmuje je?

Marta
Gość

Dom jest wybudowany prawie 2 km od strzelnicy i stoi tam ponad 30 lat, niedojdo!

Bartek
Gość

Dwa kilometry i pociski latały jak na wojnie :D:D:D:D:D IDIOCI

Marta
Gość

A kto powiedział, że jak na wojnie? Obok domostw przeleciało kilkadziesiąt pocisków, kilka utknelo w domach i budynkach gospodarczych. A tak naprawdę nie powinien w tej okolicy pojawić się ŻADEN!

Kris
Gość

Prawda, ale to wina infrastruktury strzelnicy, która umożliwia pociskowi opuścić strzelnicę, administrator obiektu za to beknie, to pewne.

Kacper
Gość

Pani Marto, o której godzinie zauważyła Pani że dom jest pod ostrzałem?

Tomasz Małecki
Gość

Panie Mariuszu. Słowo snajper tutaj zastosowałem jako synonim strzelca. Ale ma Pan rację, to nie byli snajperzy. To były niedojdy i memeje, którzy chcieli pozabijać ludzi. Świadomie lub nie. Ale ludzie uciekali przed kulami do domów.

grzywacz
Gość

Na miejscu mówił Pan w innym tonie i chyba trochę zabrakło odwagi by nazywać ludzi “niedojdami i memejami” w twarz. Może teraz też warto być bardziej wstrzemięźliwym?

rafi
Gość

….chcieli pozabijac ludzi…. posuwa sie pan redaktorek za daleko w insynuacjach ale coż jest sensacja….

anonim@wp.pl
Gość

Strzelnice powinny być tak zbudowane aby żaden pocisk nie był w stanie ich opuścić po wystrzale, dziwne…

Arek
Gość

Dobre. Siedzisz przy grillu a tu pociski latają jak na wojnie. Dobre, ale nie chciałbym tam być na miejscu tych mieszkańców. A tym co strzelali to oczywiście pozwolenia na broń ostrą muszą być zabrane. Brak wyobraźni i odpowiedzialności mogło doprowadzić do tragedii.

dwddw
Gość

kto rano pali grilla?

BHO
Gość

Pozwolenia na broń są nadawane i odbierane w trybie określonym w Ustawie o Broni i Amunicji. Pocisk poza strzelnicą (o ile to się rzeczywiście zdarzyło i zostanie udowodnione) nie należy do takich przypadków.

Agnieszka
Gość

Strzelnica z której wydostają się pociski nie spełnia swojej funkcji i nie powinna być dopuszczona do użytku…

anonim@wp.pl
Gość

Dokładnie, podstawowa sprawa

ciekawy
Gość

ciekawy jestem czy ta “strzelnica “spełnia jakiekolwiek wymogi. Pewnie NIC poza potoczną nazwą

Misio
Gość

Jakbym czytał wyborczą😉 ‘ snajperzy strzelali w kierunku’ 😂😂 snajperzy strzelają do celu nie w kierunku celu. Jakiś amator nie został dopilnowany i posłał serię nad kulochwytem, oś bez przechwytywaczy🤨

Piotr
Gość
Należy się parę wyjaśnień osobom, które być może żyją w świecie fizyki kreskówek i piszą takie chwytliwe i tanie nagłówki. Pocisk wystrzeliwany z pistoletu niesie się na około 400m, z karabinów, np. kałasza, nieco ponad kilometr. Potem uznaje się, że na tyle wytraca on prędkość, że nie ma siły przebić skóry człowieka, jego prędkość maleje również na tyle, że nie zachowuje on stałej trajektorii lotu, a już swobodnie wiruje, w końcu upada. Trafienie pociskiem w tym stanie można porównać do uderzenia paro gramowym kamyczkiem. co hamuje pocisk? Dwie siły. Grawitacja ciągnie go do poziomu gruntu, zaś druga, opór powietrza, ma… Czytaj więcej »
Mieszkaniec
Gość

I ten ważący parę gramów kamyczek zrobił dziury w elewacjach domów? A co gdyby trafił w małe dziecko bawiące się na podwórku? A zresztą nie ma co dyskutować, pociski nie powinny opuszczać strzelnicy, koniec.

Marcino
Gość

A potem przynoszą łuski lub wykopane z kulochwytu stare pociski mówiąc że to trafiło w ich ścianę. Ostatnio z ciekawości słuchałem strzałów będąc około 200 -300 m od wejścia na strzelnicę i musiałem w samochodzie wyłączyć radio i uchylić okno bo nie było by słychać.

Kataana
Gość

Mieszkam ok. 2.5 km od strzelnicy w lini prostej i słychać wyraźnie strzały, generalnie zawsze. No chyba, że zależy z czego strzelają, ale teraz w niedziele, było słychać wyraźnie. Więc chyba musisz się wybrać do lekarza. Ale fakt, że pociski musiałyby przelecieć ok 1.2km

AveXQ
Gość

http://www.polskatimes.pl/artykul/102201,powidz-strzelnica-zostala-zamknieta,id,t.html – przeleciała przez las i trafiła w człowieka. powiedz mu, że to jakby ktoś kamyczkiem rzucił.

Adrian Dudeł
Gość

Amator dostał broń do ręki i posłał niekontrolowaną serie, kulochwyt jest przygotowany pod strzelania myśliwskie a nie dla „snajperów”. Niestety drzewa połamała nawałnica i nie ma tez zapasowego kulochwytu.

Kamil
Gość

Jakie pozwolenie na broń przecież zeby strzelać na strzelnicy nie jest potrzebne żadne pozwolenie. Na strzelnicy może strzelać każdy

Ania
Gość

To przechodzi wszelkie pojęcie! Ciekawe komu jest miłe żeby na jego podwórku latały pociski z broni palnej. A znawcom fizyki się pytam jak daleko rzucają „kamyczkiem” na 2-3 km?Bo na takie odległości dotarły i mało tego zostawiły ślady na murach domów te niewinne „kamyczki” Bo nie sądzę że nagle 15 mieszkańców z rana się nudziło i postanowili wymyślić sobie historie o pociskać i zadzwonić na policję od tak!!!Pozdrawiam mieszkańców Opatówka ;*

Kataanaa
Gość

Na mapie od strzelnicy do domów jest ok 1.2km w lini prostej. Skąd takie odległości u ciebie?

Ania
Gość

Temat dyskusji to nie czy strzelnica jest o 1.2km, 1.5km czy 2km tylko o że pociski z broni nie wiemy jakim cudem dotarły ze strzelnicy w Podstolicach do Opatówka i zostawiły dziury w ścianach domów i mogły trafić w człowieka.