Ponad 300 osób na Cejrowskim

4
-Reklama 3-
-Reklama 4-

Pamiętam doskonale programy satyryczne (rozrywkowe) w TV lat 90. WC Kwadrans, MdM czy Za chwilę dalszy ciąg programu. Kontrowersje wokół ciętego języka Cejrowskiego i jego dalsza kariera dały mu dużą popularność w Polsce. Prawicowy elektorat zawsze wolał Cejrowskiego, ci bardziej liberalni byli fanami Mana i Materny, starsi z kolei wracali chętnie do Klubu Profesora Tutki (powtórki leciały – pamiętam). W tenże sposób, poprzez rozrywkę tworzyły się podziały.

Spotkanie z kontrowersyjnym Cejrowskim we Wrześni przyciągnęło tłumy. Spośród jego fanów można było zauważyć wielu spoza Wrześni – głównie z Gniezna, Środy Wlkp. i Słupcy. Czy miała na to wpływ znana nie od dziś polityczna orientacja Cejrowskiego? Września zawsze była bardziej lewicowa niż sąsiednie powiaty…

Dlaczego o tym piszę? Otóż trzeba oddać Cejrowskiemu, że na swoim gadaniu robi niezły biznes, sprzedał też przy okazji niejeden „cejrowski gadżet” (yerba mate, książka, film).

Mimo wszystko przykro, że człowiek, który niemal całe życie jeździ po świecie, zbija swój kapitał na poniżaniu innych, kontrowersjach i archaicznym, bezkompromisowym, ultrakatolickim podejściu do życia. Co więcej, ten pogląd podziela wielu księży tak licznie przybyłych na wtorkowe spotkanie.

Przejaskrawianie przekazu kosztem wyśmiewania drugiego człowieka nie jest i nigdy nie było w modzie, a już tym bardziej tej katolickiej. Czy ma Pan pozwolenie, Panie Cejrowski od tych biednych ludzi z Meksyku na poniżanie, a może płaci im Pan tantiemy za udział w biznesie?

Panie Cejrowski, moim zdaniem Pan nie zdał.

-Reklama 5-

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Ponad 300 osób na Cejrowskim"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polin
Gość

Po tym biadoleniu redaktora, jeszcze bardziej lubie Cejrowskiego, zwiedził prawie cały świat, wiele widział i wie co mówi, tyle tylko, że bez tej zakłamanej lewackiej poprawności. Brawo panie Wojtku, oby nie zszedł pan z obranej drogi.

pyra
Gość

Brawo naczelny, Cejroski to palant, ale jak widzę fanów ma wielu… A potem mamy RzeczPiSpolitą

polin
Gość

To wyjedź do “kongresówy”, jak ci tu tak źle.

szary obywatel Rzeczypospolitej
Gość
szary obywatel Rzeczypospolitej

A może byś tak najpierw skończył porządną szkołę mierny redaktorze. Czytałeś swój tekst? Zapisz go i przeczytaj za 10 lat, jak dojrzejesz. Niestety ja musiałem go przeczytać. Nikt nie karze Ci przychodzić na występ osoby, której nie lubisz. I jeszcze do tego zalatuje przywiązaniem do partii – ohyda. Zwolnij się.