Stacja kolejowa Białężyce Volkswagen?

5
-Reklama 3-
-Reklama 4-

Czy w Białężycach przy zakładzie Volkswagena powstanie przystanek kolejowy? Chce tego starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz.

Tydzień temu reaktywowano ruch na linii kolejowej Jarocin – Września – Gniezno. W gminie Września pociągi zatrzymują się w Marzeninie, Wrześni i Chwalibogowie. Być może się to zmieni. Starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz chce, aby Polskie Linie Kolejowe wybudowały nowy przystanek pomiędzy Wrześnią a Chwalibogowem jeszcze jedne przystanek, w Białężycach. Ułatwiłoby on dojazd do pracy m.in. robotnikom z Volkswagena.

zapowiada starosta Jaśnieiwcz.

Wojciech Grześkowiak dyrektor Zakładu Linii Kolejowej w Poznaniu nie wyklucza takiej inwestycji i daje nadzieję.

– mówi Grześkowiak.

Według wstępnych wyliczeń odległość między stacją Września a Wrzesińską Strefą Aktywności Gospodarczej wynos więcej niż 3 km.

Co sądzicie o tym pomyśle? Czy w Białężycach powinien być przystanek kolejowy?

-Reklama 5-

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Stacja kolejowa Białężyce Volkswagen?"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Tomek
Gość

A kto tam będzie pracowal jak przyjmują przez Worka

Kaaa
Gość

Nie tylko przez Worka dużo ludzi pracuje bezpośrednio

Ktosiek
Gość

“Robotnicy” to taki nieładny rusycyzm, chyba nie pasuje do artykułu. w Polsce się nie “rabotaje” tylko pracuje, więc nie robotnik, tylko pracownik.

Wojtek
Gość

Chyba to nie ma sensu, przecież ze stacji w chwalibogowie jest do wejścia do VW tak samo daleko jak z bocznicy na której ładowane są samochody. Wystarczy podstawić autobus. Koszt napewno będzie niższy jak robić stacje. Tak samo robi Bridgestone w Poznaniu, poprostu podstawia darmowy autobus pod stacje PKP.

Ktosiek
Gość

Zawsze może VW zrobić dodatkową bramę od strony przyszłej stacji i chyba o tym chce Starosta rozmawiać z Oksenem.