Tysiąc amerykańskich czołgów jedzie na Wrześnię

7
-Reklama 3-
-Reklama 4-

15 czerwca zakończą się przeprowadzane na terenie Estonii, Litwy, Łotwy i Polski międzynarodowe manewry Saber Strike-18. Oznacza to, że dzień potem amerykańskie wojska wracać będą do swoich baz na terenie Niemiec. Pojadą przez Wrześnię.

2 Pułk Kawalerii Armii Stanów Zjednoczonych (prawie 1000 pojazdów) rozpocznie przekraczanie granicy polsko-litewskiej w Budzisku i Ogrodnikach wieczorem 16 czerwca. Będzie jechał trzema trasami do Niemiec, jedna z tych tras poprowadzi od północno-wschodniej granicy państwa przez Orzysz i  Ostródę na Grudziądz, następnie drogą 55, autostradą A1, drogami S10, 15 i 25 przez Powidz do Wrześni i dalej autostradą A2 w kierunku Poznania, a potem przejścia granicznego z Niemcami w Świecku, które ma przekroczyć między 20, a 23 czerwca.

Kilka godzin dla miasta mogą być bardzo trudne. Pojazdy poruszać się będą grupami po 20 i jechać od strony Powidza przez całe miasto do autostrady.

AG

 

 

-Reklama 5-

Dodaj komentarz

7 komentarzy do "Tysiąc amerykańskich czołgów jedzie na Wrześnię"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Brak
Gość

Kto im pozwolił na jazdę przez miasto? We Wrześni nie obowiązują już ograniczenia tonażowe?

Łukasz
Gość

Pojadą obwodnicą do autostrady więc możesz być spokojny

tesa
Gość

Znów zabłądzą i pojadą przez miasto 😀

Łukasz
Gość

Zwróć uwagę jadąc Sikorskiego przez most nad Wrześnicą, znaki z klasą obciążenia mostu dla pojazdów wojskowych już stoją

Łapa
Gość

Kiedy?

Labdi
Gość

Jak już będą na A1 to chyba prościej jechać do węzła Łódź i dalej A2 a nie pchać się lokalnymi drogami i niszczyć nawierzchnię! Do tego jeszcze przez tereny zabudowane. Nie zdziwię się jak któryś trafi przed ratusz!

john
Gość

Możemy jechać gdzie chcemy i co nam zrobicie?